Ознака: спот

Сцена

Карлеуша се запали на снимање: Огнот го гасеа пожарникари додека и гореше главата!

Јелена КАрлеуша се потсети од лудоста која ја доживеа на снимањето на спотот за песната „марихуана“. Имено пејачката на својот Инстаграм профил со фановите сподели фотографии од неодамна додека го […]

Сцена

Тарабунов ја објави новата песна „Безвременска“

Александар Тарабунов со нова песна ги изненади своите фанови. Нејзиниот наслов е „Безвременска“. Освен со неговиот прекрасен вокал, Тарабунов даде голем придонес за оваа песна. Тој е автор на музиката […]

Издвојуваме

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Од денес и официјално е пуштен во продажба „ЕРА“ ширум светот Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Имено, како што е познато, Ристеска […]

Сцена

Македонка во главна улога, сцени од Скопје: Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија прекрасен спот

Жељко Самарџиќ и Црвена Јабука објавија спот за песната “Aleje ljubavi”. Музиката и текстот на песната ги напиша Мирко Шенковски-Геронимо, а аранжманот го направи Мирослав Столица Спотот се снимаше речеси […]

Сцена

На неа остана само главата: Ана Николиќ ослаби толку драстично што дури гола нема да ја препознаете

Пејачката Ана Николиќ последниов месец е секојдневно во центарот на вниманието во регионалните медиуми и тоа само поради драстичното ослабување до нејзино не препознавање. Но, очигледно пејачката претерала со нејзиното […]

Сцена

Саша Ковачевиќ отпатува за Колумбија, подготвува нови хитови

Српскиот пејач, Саша Ковачевиќ, отпатува за Колумбија. Тој во изминативе неколку дена најавуваше за оваа турнеја, каде што најверојатно ќе се варати со нови спотови и хитови. Пејачот кој во […]

Сцена

Цеца со моќни зборови емотивно си ја отвори душата- еве што и порача на нејзината ќерка Анастасија

Ќерката на Цеца овие денови ја објави новата песна „Ране“ која за само исто така неколку денови има преку 7 милиони прегледи. Откако на Анастасија Ражнатовиќ и честиташе нејзиниот брат […]