Ознака: спречени

Вести Македонија

Со истрели во воздух АРМ спречи поголема група мигранти да влезе во земјава

Синоќа околу 19.30 часот во близина на граничниот премин Богородица – Евзони помеѓу Р.Македонија и Р.Грција дошло до краток вооружен инцидент во кој припадници на АРМ истрелале неколку рафали во […]