Ознака: спречен

Свет

Спречен терористички напад во Франција

Француските власти спречија терористички напад и приведоа четири лица. – Имавме доволно докази за да веруваме дека е планиран голем напад, изјави министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастнер. Четирите лица […]

Вести

Спречен атентат врз британската премиерка Тереза Меј

Британските безбедносни служби спречиле двајца исламисти кои планирале да извршат атентат врз премиерката Тереза Меј, информираше директорот на службата МИ-5 Ендрју Паркер.Паркер за планираниот атентат вчера го информирал владиниот Кабинет, […]