Ознака: спроведен

Македонија

Сеад Кочан спроведен во “Идризово“

Бизнисменот Сеад Кочан од синоќа е на отслужување на казната во затворот “Идризово“, откако му било отфрлено барањето за одложување на затворската казна поради здравствени причини. – По добивање на […]