Ознака: спукм

Вести

Се одржа првата трибина на новото раководство на СПУКМ

Вчера во амфитеатарот на Електро-техничкиот Факултет во Скопје, беа присутни повеќе од 400 студенти кои беа дел од првата трибина на ново избраното раководство на Студентскиот Парламент на УКИМ.Главна и […]

Вести

СПУКМ ги повика студентите да се вклучат во помагањето во погодените региони

Студентскиот парламент на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) ги повика сите студенти и студентски организации утре да се вклучат во помагање на граѓаните од Скопско кои беа зафатени од […]

Вести

Членовите на Пленумот признаа: Гласањето се одвиваше коректно!

На вчерашната дебата на ТВ Нова помеѓу преставници од Студентскиот Пленум и кандидатите за претседател на СПУКМ, една од дебатерките од Пленумот, Деа Здравковска призна дека на факултетите гласањето се […]

Вести

Поповски: Сметам дека сум легитимен лидер на СПУКМ

Сметам дека изборниот процес помина во најдобар ред и се сметам за легитимен претседател, изјави новоизбраниот лидер на СПУКМ, Давор Поповски во ТВ НОВА.-Се чувствувам како легитимен претседател, и сметам […]

Вести

Цветановски од СДСМ со ТЕШКИ ЗАКАНИ кон полициските службеници

Еден од најекспонираните насилници на СДСМ, Александар Цветановски- Бабуш преку социјалните мрежи упати срамни и брутални закани и навреди кон полициските службеници.Александар Цветановски- Бабуш е поранешен прв човек на младите […]

Вести

Пленумските насилници го повредија студентскиот лидер

Досегашниот студентски лидер Кирил Спироски синоќа беше повреден за време на хаосот создаден од претставници на Студентскиот Пленум.Тие прво вербално, а потоа и физички го нападнаа Спироски кој има видливи […]