Ознака: СП 2021

Ракомет

Македонија нема да игра на СП 2021!

Европската куќа на ракометот денеска преку соопштение ги потврди двојните лоши вести за македонскиот ракомет, дека Вардар без борба е елиминиран од Лигата на шампионите, додека македонската репрезентација нема да […]