Ознака: СП

Ракомет

Лазаров се враќа на СП во Египет, ова е неговиот прв гол со коментар на легендата Калински

Кирил Лазаров пред 22 години го постигна првиот гол за репрезентацијата на Македонија, тоа беше почеток на кариерата на сега веќе легендарниот капитен на македонската репрезентација. Се започна токму во […]

Ракомет

Ова е распоредот на натпревари на Македонија- почнуваме во четврток

Ракометната репрезентација на Македонија буквално во „пет до дванаесет“ доби повик да учествува на СП во Египет, откако Чешката Ракометна Федерација вечерва објави дека оваа селекција поради голем број на […]

Занимливости

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда

Финалето помеѓу Франција и Хрватска на Светското првенство во Русија се уште е топ тема во сите светски медиуми. Според некој истражувања Хрватската претседателка овие денови била топ 1 личност […]

Меѓународен фудбал

Распродадени билети за финалето на СП 2018

Нема веќе билети за финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, објави ФИФА на својата веб-страница. Во решавачкиот натпревар на турнирот, кој ќе се игра во Москва на стадионот „Лужники“ […]

Вести

Отишол на СП 2018: Му ја украле кредитната картичка од која повлекле 11 илјади евра

Навивач на Колумбија беше ограбен во понеделникот вечерта во Москва, откако непознатото лице од украдената банкарска картичка успеало да направи трансакции од околу 11 илјади евра.– Во вечерните часови во […]

Меѓународен фудбал

Аргентина овојпат не се извлече: Франција прв четвртфиналист

Франција е прв четвртфиналист на Светското фудбалско првенство. На отворањето на топ 16 фазата на мундијалот во Русија, „триколорите“ ја совладаа Аргентина со 4:3 (полувреме 1:1) и на 6 јули […]

Меѓународен фудбал

Новинари се степаа по натпреварот Нигерија- Аргентина

По синоќешниот натпреварот на Светското фудбалско првенство 2018 меѓу селекциите на Нигерија и Аргентина (1:2), се случи инцидент во кој учествуваа претставници на медиумите. -Еден арапскиот новинар се расправаше со […]

Љубов и секс

Кои од земјите кои се натпреваруваат на СП имаат најголеми, а кои најмали пениси?

Според истражувањата на магазинот „ForHims“ од 32. нации кои се натпреваруваат на Светското првенство во Русија најнадарени се Колумбијците. Дека големината нема многу врска со фудбалската умешност покажува фактот што […]