Ознака: СП

Меѓународен фудбал

Убиство во хотелот на руската репрезентација

Нов хорор се случи за време на Мундијалот! Келнер, во неделата го заклал куварот во хотелот, каде инаку биле сместени руските репрезентативци. 28 годишниот келнер Димитри од хотелот Олимпик Вилиџ […]

Меѓународен фудбал

Четири натпревари и нови возбудувања на Светското првенство

Во Сочи, денеска се очекуваат четири натпревари од Светското првенство во фудбал. На програмата се натпреварите од групата „Ц“ и „Д“. Австралија – Франција (12 часот) Францускиот национален тим излегува […]

Сцена

Ќе грми: Карлеуша на уникатен начин го најави доаѓањето на СП

Денеска и официјално започна Светското првенство во фудбал кое годинава се одржува во Русија. Една од навивачките кои ќе „згрмат“ на трибините е и пејачката Јелена Карлеуша, која по финалето […]