Ознака: срамежливост

Останати спортови

Наоми Осака: Уморна сум од срамежливоста, нема веќе да ја пропуштам можноста да го кажам своето мислење

Поранешниот прв светски рекет кај женскиот тенис, Наоми Осака, раскажа како срамежливоста влијаела врз нејзиниот живот. – Уморна сум од срамежливоста. Ова е губење време. Можев да споделам толку многу […]

Љубов и секс

Како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос?

Интровертноста е најчесто одговорна зошто не ги правите сите работи што би сакале да ги направите. Понекогаш се срамите да ги признаете чувствата што ги имате кон некоја личност, да […]