Ознака: срамен чин

Македонија

Инцидентот во ИВЗ е срамен чин, може да влијае на меѓуетничките односи – тврди Османи

Како што соопштија од Секретаријатот за европски прашања на денешниот состанок со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи […]

Вести

Не се родил поголем предавник од Заев: Се откажа од својот народ и држава, од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго времеВчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот […]