Ознака: србинка

Балкан

На градската плажа во Сарти Србинка спасена од давење

Спасувачите на градската плажа на грчкото туристичко место Сарти извлекле од водата 67-годишна Србинка која се давела, и и дале вештачко дишење и кислород. Жената подоцна била пренесена во болницата […]

Вести Свет

Мигрант силувал, па крвнички убил тинејџерка

Медиумите во Германија открија нови детали од најновото свирепо убиство на 17-годишна девојка од страна на мигрант. Малолетната Елма Ц. имала српско потекло и била убиена во бегалски камп во градот Санкт Аугустин […]

Црна хроника

Србинка фатена на скопски аеродром со два куршума

С.М. (1991) од Република Србија вчера напладне е приведена откако при пасошка контрола на аеродромот „Александар Велики“ во нејзниот рачен багаж се пронајдени два куршума со калибар 7,62 милиметра, соопшти […]