Ознака: Срби

Вести

Следниот понеделник е неработен ден за Србите во Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2020 година (понеделник), Свети Сава е […]

Магазин

Додека Балканот е опседнат со продавачка на мандарини , Србите зборуваат за девојката од штрајкот на таксистите (ВИДЕО)

Хрватска вчера беше опседната со убавата продавачка на мандарини , а во исто време Србија се воодушевуваше на тверкањето на девојка за време на штрајкот на таксистите во Белград. Било […]

Балкан Вести

Протест на Србите од Косово во Митровица

Протестот на голем број граѓани од српска националност го иницираше одлуката за воведување такса од 100 насто на производите увезени од Србија, но и денешните апсења во северна Митровица, јави […]

Издвојуваме

Македонците се различни од Србите и Бугарите и заслужуваат независност!

Текст кој датира од 28 јули 1914 година и во кој е јасно нагласено дека Македонците се различни од Србите и Бугарите. Нашата татковина Македонија си има историја за своето минато, […]

Вести

Ферид Мухиќ, радикалниот исламист не ги признава Србите и Хрватите. Браво Заев!

Српскиот и хрватскиот јазик се само источна и западна варијанта на босанскиот јазик, кој е стандардизиран со правопис околу 200 години пред речникот на Вук.Ферид Мухиќ за српскиот јазик, Србите […]

Вести

Гените на балканските народи: Еве кој е кој!

Швајцарскиот институт за генетика ИГЕНЕА дава податоци за генетското потекло на балканските народи, кое е сериозен удар врз сите националисти кои се колнат во „чистотата“ на своето потекло, и тоа […]