Ознака: сребрено езеро

Балкан

Дури сега се открива вистината за „педалината на смртта“ која однесе 2 детски животи!

Јавен обвинител од Големо Градиште објави разговор со 12 момчиња од Трска кои дента кога се удавиле браќата Никола (13) и Стефан (14) биле заедно со нив за да изнајмат […]

Балкан

Необјавен детаљ од трагедијата со удавените деца: По сослушувањето се случи нешто страшно!

На сопствениците на педалините им е одреден притвор од 30 дена бидејќи во неделата им изнајмиле пловила на Стефан (14) и Никола Петровиќ (13) од Трска кај Рача, кои паднале […]

Балкан

Последна фотографија од браќата што се удавија: Се шокирала откако сфатила што снимила…

Девојка која се капела во Сребреното Езеро во моментот на трагедијата во која се удавија браќата Стефан (14) и Никола (13), не ни знаела дека последен пат ги фотографирала. Имено, […]

Балкан

Мајката на удавените деца: „Кој ги пушти на педалина, каде беше?“

Во Сребреното Езеро, кај Велико Градиште, беа пронајдени телата на момчињата кои вчера се удавија во езерото. Потрагата започна завчера, кога браќата Никола (13) и Стефан (14), од Рача паднале […]

Балкан

Одекнуваа лелеците на родителите: Незапаметена трагедија се случи на Балканот!

Незапамтена трагедија завчера ја потресе Србија бидејќи двајца браќа Стефан (14) и Никола Петровиќ (13) од тоа место за време на училишниот излет изчезнале под водата во Сребреното Езеро.За потсетување, […]