Ознака: Среда

Вести Македонија

Среда неработен ден, па следи продолжен викенд

Празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) кој е во среда на 28 август ќе биде неработен ден за граѓаните од православна верисповед во Македонија. По овој празник следи 8 […]

Вести Македонија

Пеколот допрва доаѓа, подгответе се за среда

Во текот на претстојниот викенд времето ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе благ пад на температурите. Во недела максималната температура ќе се искачи до 33-от степен, но […]

Коментари

Мицковски ќе организира протести, се сети после година дена на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

На вчерашната седница ИК на ВМРО-ДПМНЕ по серија на критики од јавноста, е донесена одлука во наредниот период да организира протести со кои, како што наведува партијата, ќе се застане на […]

Вести

Од среда врнежи во Македонија

Следните денови ќе преовладува променливо време со температури околу просекот за овој период од годината. Утринските температури ќе се движат од 4 до 14 степени, а дневните ќе достигнат до […]