Ознака: Среда

Коментари

Мицковски ќе организира протести, се сети после година дена на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

На вчерашната седница ИК на ВМРО-ДПМНЕ по серија на критики од јавноста, е донесена одлука во наредниот период да организира протести со кои, како што наведува партијата, ќе се застане на […]

Вести

Од среда врнежи во Македонија

Следните денови ќе преовладува променливо време со температури околу просекот за овој период од годината. Утринските температури ќе се движат од 4 до 14 степени, а дневните ќе достигнат до […]

Вести

Среда е следниот неработен ден

Среда, 23 мај 2018 година, Националниот ден на Власите, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика. Истовремено, […]

Вести

Среда неработен ден!

Среда неработен ден!Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ  („Службен весник  на  РМ” бр.21/98 и 18/07), 21 декември 2016 година (среда), Денот […]