Ознака: средба во МНР

Вести Македонија

Димитров и Палмер се сретнаа во МНР

Претпладнево во МНР се сретнаа шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров и заменик-помошникот државен секретар за европски прашања на САД, Метју Палмер. Како што беше најавено Палмер и Димитров требаше да […]