Ознака: средба со Жбогар

Македонија

Пендаровски – средба со Жбогар, пораки за помирување

Денес во “Вила Водно“ новиот претседател Стево Пендаровски ќе има средба со шефот на Делегацијата на Европската Унија, Самоел Жбогар. На првиот работен ден Пендаровски на Фејсбук упати пораки за […]