Ознака: средби со граѓани

Вести

Димовски во Велес: ВМРО-ДПМНЕ подготви одлична програма за развој на спортот

На средбите со различни категории на граѓани кои што денес во Велес ги имаше носителот на Изборната единица 3 Илија Димовски, се говореше за спортот во Велес како да се […]

Вести

Костадиновски оствари средба со земјоделците од струмичко

Во струмичкиот регион денеска почна нов циклус на отворени денови со земјоделците, во рамки на кој претставници од Министерството за земјоделие, платежната агенција и инспекторататот ќе бидат присутни на терен […]

Вести

Димовски во Берово: Се соочуваме со проблеми, фабрикувани местенки и напади врз безбедносниот систем

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес оствари средба со голем број на граѓани на Берово.Димовски пред беровчани истакна дека Македонија две години континуирано е под опсада на внатрешни […]

Вести

Ѓорчев: За економијата и стопанството е добро оваа политичка криза поскоро да заврши

За економијата, за стопанството е добро оваа политичка криза час поскоро да заврши, истакна членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев по вчерашната посета на Волковија и околните места.-Доколку заврши […]

Вести

Попоски: ВМРО-ДПМНЕ е на терен. Го правиме она што најдобро знаеме да го правиме

Членот на извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски кој денеска беше на средби со граѓаните на Гази Баба истакна дека владејачката партија ја има најдобрата и најсодржајната програма досега и […]

Вести

Ѓорѓиевски: Во проектот што го презентираше Груевски за изградба на 140 градинки е опфатено и Куманово

Средба со граѓаните од населбата „Гоце Делчев“ во Куманово, денеска имаше Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.Ѓорѓиевски посочи дека на овие средби со граѓаните се запознаваат со нивните проблеми кои подоцна ги […]

Вести

Милошоски: Пензионерите за нас се битен столб во македонското општество

Ќе продолжиме на секој можен начин да се грижиме за подобрувањето на животниот стандард на пензионерите. Пензионерите за нас се битен столб во македонското општество, порача од Кичево, Антонио Милошовски […]

Вести

Ѓорѓиевски: СДСМ во гола борба за власт не бира методи

Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ оствари посета на населеното место Миладиновци, општина Илинден.Со граѓаните разговараа за повеќе теми, за актуелната политичка состојба, за нивните проблеми и барања, како и за изборите […]