Ознака: среде град

Свет

Ужас во Лион – среде град експлодира бомба, тринаесетмина повредени

Тринаесет луѓе се повредени откако вчера попладнево експлодира бомба пред пекарница во францускиот град Лион. Според болничките извори , на кои се повикуваат медиумите , пациентите донесени по експлозијата на […]