Ознака: средни училишта

Живот

Сите средни училишта во Скопје ќе добијат прочистувачи на воздух

Како што изјави градоначалникот Петре Шилегов секоја училница во 23 скопски средни училишта ќе добие прочистувач на воздухот. Првиот прочистувач денес е однесен во гимназијата “Орце Николов“. -Денеска сите средни […]

Вести

Почнува уписот во средните училишта

Во јавните средни училишта во земјава денеска и утре се спроведува првото пријавување и запишување ученици за учебната 2018/2019 година во јунскиот уписен рок. Ранг-листите со резултатите од запишувањето и […]