Ознака: средношколец

Занимливости

Средношколец доби единица по физичко на онлајн настава

Средношколец во Хрватска добил единица по физичко образование за време на онлајн-настава, пишува хрватскиот весник „Јутарњи лист“. Како што е наведено, професорот поставил апликација преку која ученикот требало да испрати […]

Вести

Средношколец од Корчагин повреден на екскурзија во Прага

Средношколец од скопската гимназија Раде Јовчевски Корчагин утрово паднал по пожарникарски скали во хотел во Прага, објави 24 инфо. Ученикот се здобил со повреди, однесен е на преглед во една […]

Живот

Состав на средношколец го раслака регионот: Сонувам за полн ладилник, а за појадок немам ништо!

Писмената задача на едн средношколец ја замолкна цела Србија на момент. Ученик од средното Угостителско училиште одговараќи на тема за писмена задача по српски јазил „Стојам на страна и набљудувам“, […]