Ознака: средно училиште

Вести

Шуга во средно училиште во Охрид

Интегрален текст од прес-конференција на Перчо Божиновски, потпарол на ОК Охрид Почитувани, Шуга во 2019 година. Родителите и децата вознемирени откако се јави опасност од оваа зараза. Образовните институции раководени […]

Вести Македонија

Хорор инцидент во средното училиште „Арсени Јовков“

Седумнаесетгодишен ученик од Скопје, со убодна рана во пределот на левото рамо бил донесен вчера во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од МВР. Повредата му ја нанел 15-годишник од […]

Локална самоуправа

Ново средно училиште во Сарај

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, Министерот за образование и наука Пиштар Лутфиу, градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати, и Бедри Ѓуреци, директорот на новото средно училиште „Сарај“, денеска присуствуваа […]