Ознака: Средорек

Црна хроника

Осомничениот за убиство на полицаецот во Средорек доби мерка психијатриско лекување

Предлог за определување мерка, задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена установа, побара Основното јавно обвинителство Куманово за осомничениот за убиството на полицискиот службеник, што се случи во јули годинава […]

Црна хроника

Последните зборови на убиениот полицаец во Куманово

Горан Станишевски од Kуманово е полицаецот кој завчера вечерта беше убиен со нож од насилник кај кого отишил да интервенира поради семејно насилство во кумановската ромска населба Средорек. Како што информираат […]