Ознака: среќна врска

Љубов и секс

Три главни причини зошто изневеруваат луѓето кои се во среќни врски

Прељубата не им се случува само на паровите кои се несреќни. На некои луѓе, едноставно не им е потребна причина за изневерување, а некои се обидуваат така да ги решат […]

Љубов и секс

Среќните парови почесто се расправаат

Караниците изгледа се од клучно значење за среќен брак, барем така покажува новото истражување спроведено на Универзитетот Тенеси. Резултатите покажале дека паровите кои врската ја опишуваат како среќна многу почесто […]

Љубов и секс

Доколку ги правите овие нешта, никогаш нема да завршите во несреќна врска

Речиси сите познаваат барем една личност што едноставно знае како да ги одбира партнерите. Секоја врска на оваа личност е прекрасна, а партнерот се однесува кон неа навистина добро. Па, […]

Љубов и секс

Дознајте која е најважната карактеристика за да уживате во среќна врска!

Многу жени тврдат дека една од најважните работи кај партнерот им е насмевката и добрата смисла за хумор, бидејќи насмевката прави сè да изгледа одлично. Во Северна Кореја било спроведено […]

Љубов и секс

Среќна врска: Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате

Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми би требало секојдневно да водите со вашиот партнер, се додека […]