Ознака: среќни луѓе

Сцена

Попара од „Среќни Луѓе“ денес има 81 година: Еве како изгледа!

Актерот Зоран Ранкиќ најмногу го паметиме по улогата на Жарко Попара од серијата „Среќни луѓе“.Некои фрази од серијата самиот ги импровизирал, како познатата: „Госпоѓице, госпоѓо“. Попара најмногу го сакаа децата, […]

Видео

ВИДЕО: Урнебесен бисер во квизот на Драган Вучиќ

Овој натпреварувачки пар имаше проблем со зборот „хомосексуалец“ во играта „Читај ми од усни“.Денес цела Македонија се шегува на нивна сметка, а на социјалните мрежи се споделува урнебесното видео. Погледнете […]

Фото

Цела поранешна Југославија ја гледаше: Вака изгледа денес сексапилната Џина од серијата „Среќни луѓе“!

Вo серијата „Среќни луѓе“, која беше вистински хит во поранешна Југославија, Џина беше фатална девојка, која ги заведуваше мажите каде што ќе стигне.Пред актерката Југослава Драшковиќ да стане популарна преку […]