Ознака: СРЕ

Вести

Иванов и порачал на Могерини: ЕУ и НАТО не смеат да бидат алиби за лош договор!

Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини го повторил својот став дека ги поддржува евроатланските интеграции на Македонија, […]