Ознака: српската полиција

Балкан Вести

Српската полиција на граничен премин кон Бугарија спречила шверц на рекордни 1,4 тони марихуана

На паркингот на хотелот “Кинг” на околу 100 метри од граничниот премин Градина, полицајците извршиле контрола на два камиона со српски регистарски таблички. Во двојните прегради на приколките на камионите […]