Ознака: СРПСКА МУЗИКА

Сцена

Еве што искоментира Саша Ковачевиќ за забраната на српска музика во Македонија

Започнувајќи од 1 октомври во Македонија нема да може да се емитува српска музика.На оваа вест реагираше пејачот Саша Ковачевиќ, кој е еден од поомилените српски изведувачи кога станува збор […]

Вести

Нема повеќе српска и македонска музика на радио

Од утринава на радиостаниците веќе нема ни македонска, ни српска музика.Забраната за емитување српска музика почна од ноќеска на полноќ, а од пред десет дена е забрането емитување македонска музика. Македонските телевизии […]