Ознака: српска новинарка

Црна хроника

Српската новинарка Драгана Трипиќ пронајдена мртва во својoт стан, телото го пронашла нејзината ќерка

Познатата српска новинарка, Драгана Трипиќ е пронајдена мртва во својот стан во белградската населба Миријево, а првите информации велат дека таа извршила самоубиство, јавуваат медиумите. Според неофицијални информации телото на 58-годишната […]