Ознака: српскиот државјанин-херој

Црна хроника

Ова е српскиот државјанин, херој кој загина во авионот на “Етиопиан Ерлајнс“

Сите 157 патници и членови на екипажот загинаа по падот на авионот “Боинг 737“ на компанијата “Етиопиан Ерлајнс“, кој вчера утрото се урна само шест минути по полетувањето од Адис […]