Ознака: српски државјани

Вести

Владата размислува летово да ги укине патарините за српските државјани

Во знак на благодарност за вакцините, Владата размислува летово да ги ослободи српските државјани од плаќање патарина во земјава. Ваквите најави синоќа ги даде премиерот Зоран Заев. „Не можете да […]