Ознака: Српски „Информер“

Македонија

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај, ќе откријам се за тоа

На насловната страница на утрешниот свој број српскиот дневен весник “Информер“ со фотографии го објавува разговорот со Бојан Јовановски, алијас Боки 13. Насловот на насловната страница во српскиот “Информер“ гласи: […]

Вести

Српски „Информер“ за Заев: Овој човек не е нормален

Албанскиот платеник и лидер на опозициската СДСМ, Зоран Заев вчера вечер во интервју српскиот портал Курир.рс, бесрамно го нападна премиерот на Србија, Александар Вучиќ, обвинувајќи го дека е националист и […]