Ознака: српски претседател

Балкан Свет

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев си поднесев оставка

Во своето гостување на српската телевизија “Хепи“ српскиот претседател, Александар Вучиќ осврнувајќи се на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија, изјави: “Нема да си играм како […]

Балкан Вести

Вучиќ обвини – Приштина ги прекрши договорите

На синоќешната вонредна прес-конференција српскиот претседател Александар Вучиќ ги обвини властите во Приштина дека со посетата на косовскиот претседател Хашим Тачи на езерото Газивода ги прекршиле Бриселскиот и Кумановскиот договор, […]