Ознака: срушени згради

Вести Свет

Во урнатите згради во Марсеј до сега четири жртви

Откако вчера спасувачките екипи од под урнатините го извадиле телото на четвртата жртва бројот на жртви во уривањето на двете згради во францускиот град Марсеј достигна четири лица, соопшти француски […]