Ознака: Срѓан Дармановиќ

Македонија

Дармановиќ во дводневна посета на Македонија

Денес и утре во работна посета на Република Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ. Предвидено е шефот на македонската дипломатија Никола Димитров со црногорскиот колега да […]