Ознака: Срѓан Жика Тодоровиќ

Сцена

Трагедија: Ненадејно почина тригодишниот син на познатиот актер

Тригодишниот син на познатиот српски актер Срѓан Жика Тодоровиќ (52), Дејан ненадејно починал синоќа во Белград.Причината за смртта уште не е позната, јавуваат спрските медиуми. Жика Тодоровиќ со сопругата Ана […]