Ознака: ССК

Вести

Хан, Арсовска и Економи ќе го отворат „ЕУ- Западен Балкан инвестицискиот форум“ организиран од Европската комисија

Европскиот комесар Јоханес Хан, претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија(ССК), Данела Арсовска и министерот за економија на Албанија,  Милва Економи,  ќе го отворат „Форумот за унапредување на инвестициската клима меѓу ЕУ и Западен Балкан“, кој […]

Вести

ССК: Стабилност во новата година за економски раст

Македонската бизнис елита, претставници на дипломатскиот кор и на институциите, професори, новинари, во свечена атмосфера во најдобриот best business – хотел Мериот беа дел од предновогодишен настан на Сојузот на […]

Вести

ССК: 3000 компании помагаат во кризните подрачја

И Сојузот на стопански комори на Македонија излезе на терен да донесе помош за настраданите од поплавите во вид на хигиенски средства и останати потрепштини.Претседателката на ССК Данела Арсовска лично […]