Ознака: ССНМ

Живот

Сите новинарски здруженија го осудија нападот на новинарката на ТВ “Канал 5“

Освен двете најголеми политички партии со осуда на немилиот настан, кој се случи токму вчера на верскиот празник Богојавление-Водици излегоа и сите новинарски здруженија и синдикати. Имено во еден момент […]

Македонија

Ѕвездан Георгиевски в.д. претседател на ССНМ

Новинарот Ѕвездан Георгиевски ќе биде в.д. претседател на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) до изборот на нов претседател, беше соопштено на денешното изборно собрание на синдикатот. На Собранието […]