Ознака: стабилизација на времето

Вести Македонија

Од утре стабилизација на времето, во недела температури до 30 степени

Од УХМР прогнозираат дека од утре ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура. Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе се движи […]

Вести

Од утре стабилизирање на времето, дожд само на север

Стабилизирање на времето од утре и потопло време најавуваат метеролозите. Според информациите од УХМР утре само во северните делови се уште ќе има услови за краткотраен попладневен дожд, како и […]