Ознака: стабилна состојба

Вести

По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба

По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба Бојан Јовановски, осуден во случајот „Рекет“, вчера од затворот во Скопје бил итнопренесен во болница по што му била извршена […]

Вести

Стабилна состојбата на сите пациенти: Првозаразената заминува дома, се чекаат резултати за 3 лица

Здравствената состојба на пациентите позитивни на КОВИД-19 кои се лекуваат на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби е стабилна. Во стабилна состојба е и првата пациентка од Дебар која […]

Македонија

Филипче: Лекарот кој утрово беше физички нападнат е во стабилна состојба

Лекарот од тетовската болница кој утринава физички беше нападнат од пациент е во стабилна состојба и нема сериозни повреди, потврди министерот за здравство Венко Филипче. – За среќа нема сериозни […]

Црна хроника

Тројца загинати, повредена турската амбасадорка во сообраќајка кај Приштина

Како што јави дописникот на МИА од Приштина тешка сообраќајна несреќа во која учествувало и службеното возило на Амбасадата на Турција во Косово, во кое била и амбасадорката Кивилчим Килич, се случила […]

Црна хроника

Претепаното двегодишно дете e добрo и денеска ќе биде пуштено дома, таткото во притвор

Министерството за труд и социјална политика е запознаено и постапува по случајот во кој двегодишно дете со телесни повреди на 9 август е примено на Детска хирургија. Веднаш по пријавувањето […]