Ознака: стабилна

Вести

МВР: Состојбата во Дебар и Центар Жупа стабилна, граѓаните строго да ги почитуваат мерките

Министерството за внатрешни работи (МВР() соопшти дека од безбедносен аспект, состојбата во Дебар и Центар Жупа каде е прогласена кризна состојба, во изминатово деноноќие е стабилна. Полициските службеници вршеле засилена […]