Ознака: Стабс

Занимливости

Познатата мачка градоначалник умре на 21 година

Стабс, почесен градоначалник на градот Талкетна на Алјаска угина на 21. година од животот. Семејството од лидерот се прости преку официјално соопштение.Тој беше храбар до последниот ден од животот. Мјаукаше […]