Ознака: Ставревски

Издвојуваме

Ставрески за Груевски: Тој е за во психијатриската болница Демир Хисар

Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот за прислушување во МВР, пренесува порталот СДК.МК. […]

Вести

СЈО: шест нови истраги за проневери од речиси 80 милиони евра

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека се отворени шест нови истраги. Во […]

Вести

Димовски: Со оставката на Ставревски, Македонија губи значаен столб за економската политика

Првите зборови на господинот Николов беа потврда за значењето и успехот на работата на министерот Ставревски и би сакал да се заблагодарам за добрите зборови. Свесни сме и ние дека […]