Ознака: стадион

Занимливости

„Јутарњи.хр“:Ако Хрватска има стадион како македонскиот, сега Реал и Манчестер ќе играа кај нас

Тоа што е за Сплит фестивалот Ултра, за Скопје е Суперкупот на Европа, па веројатно и малку повеќе. Кафулињата сјаат брендирани во знаците на Реал или Манестер Јунајтед, долж реката […]

Вести

Најмалку 17 лица загинаа во стампедо на стадион

Најмалку 17 лица, меѓу кои има и деца, загинаа денеска во стампедо на стадион во северниот дел на Ангола, а десетици се повредени, соопшти полицијата.Паниката се прошири на фудбалскиот натпревар […]

Локална самоуправа

Битола ќе добие нов стадион – интензивни градежни активности под Тумбе кафе

Имајќи ја предвид големата желба на битолчани, силната спортска мотивираност и насоченоста на локалната самоуправа кон развој и реализација на проектот „Битола спортски град“, проектот за изградба на стадионот под […]

Локална самоуправа

Општина Прилеп до СДСМ: Оставивте дива градба, а ние правиме стадион согласно критериумите на УЕФА

Очигледно Ви е проблем и не сакате да верувате дека успешно ќе се заврши секој еден проект што Локалната самоуправа започнува да го реализира. Ние како и секогаш ќе Ве […]

Живот

ФОТО: Тинејџер наполни цел стадион со 10 500 играчки-мечиња

14-годишниот Аидан Џексон од Англија успеа од тажен момент да напрви нешто што ќе им даде сила и волја за живот на неговите сограѓани.Во февруари, 2014 година, неговата другарка Оливија […]

Вести

Сириски фудбалер убиен при напад на стадионот во Дамаск

Сириски фудбалер е убиен во напад на стадионот во Дамаск, јави државната новинска агенција.Како што пренесува Сана, две минофрлачки гранати паднале на стадионот „Тишрин“ во централната област Барамкеш, додека фудбалскиот […]