Ознака: Стара нова година

Живот

Вечер е Стара нова година, а утре Василица

Православните христијани, чии цркви го користат Јулијанскиот календар вечер ќе ја пречекаат Православната нова година, која почнува утре на празникот Василица. Многу македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, […]

Живот

Ни доаѓаат Стара нова година и Василица- еве што треба да не заборавите да направите

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар на 13 јануари ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а […]

Сцена

Цеца ја дочека Старата нова година, но Анастасија не ги додржа солзите- со оваа песна семејството се потсети на Аркан

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ покажале како ја чекаат Стара Нова Година во својот дом во Дедиње. Тие две објавиле снимки на кои се гледа дека уживаат во семејниот дом заедно […]

Живот

Утре е Стара нова година, ова никако не смеете да го заборавите!

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар утре ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а оние кои […]

Живот

Во недела е Стара нова година, ова никако не смеете да го заборавите!

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар во недела ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства Василица ја празнуваат како домашна слава, а оние […]

Издвојуваме

Специјална понуда од Дистрикт бар и ресторан за Стара Нова Година

Првата afterwork забава #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан во новата година ќе има специјално издание и ветува одлична забава.На 13ти јануари 2017 година, ноќта за Стара Нова Година во […]

Издвојуваме

Целовечерна одлична забава во Скопје Мериот хотел за Стара Нова Година

Целовечерна одлична забава во Скопје Мериот хотел за Стара Нова Година.Дочекот на Старата Нова Година ќе звучи одлично и ќе изгледа незаборавно во Скопје Мериот хотел. За уште една незаборавна […]