Ознака: стареење

Живот

Супер храна против стареење и холестерол – зошто треба да јадете круши секој ден?

Крушите се полни со антиоксиданси и билни влакна кои се одлични за нашето тело. Содржат витамин Ц, витамин К, бакар и калиум. Крушите се супер храна против стареење. Еден од […]

Живот

Како да го забавите стареењето на мозокот за само 6 месеци?

Дали сакате да го одложите процесот на стареење на мозокот, па дури и да го вратите наназад? Според едно истражување, пешачењето или возењето велосипед барем 3 пати дневно, ја подобрува […]

Хороскоп

Што ве очекува по 40-тата година од животот според хороскопскиот знак?

Во одреден момент од животот, кај секого се случува некаков очекуван или неочекуван пресврт. Астрологијата успешно може да предвиди што би можело да се случува во животите на луѓето, врз […]

Живот

Шест грешки кои ги правиме секојдневно, а кои придонесуваат до стареење преку ноќ

Стареењето е невозможно да се запре, но со здрав живот и одговорна нега може да се забави. Еве на кои работи треба навистина да внимавате. Седење Неаквитноста е многу лоша […]

Живот

Единствен лек за здраво срце и мозок кој вистински работи: Бесплатен, достапен за сите, и плус подмладува!

Во овој момент, ритамот на вашето срце и мозок се синхронизира, создавајќи состојба која научниците ја нарекуваат кохеренција. Постои едноставен, ефтин и достапен за сите лек за подмладување. И сите […]

Живот

Шест ситуации поради кои ќе се каете кога ќе остарите

Често слушаме како никогаш не е касно.Меѓутоа,кога ќе поминете одредена цифра,навистина е касно.Често слушаме дека повеќе се каеме за она што не сме го направиле,отколку за она што сме.Ова се […]

Живот

Ви се чини дека не сте толку убави овие денови? Еве која е причината!

Погледнете што прават 30 години пушачки  стаж на вашето лице.  Сите знаеме дека цигарите предизвикуваат  рак и  дека не се добри за здравјето. Но, секој пушач смета на она „ма […]