Ознака: старечки дом

Вести

Канада: Во дом за стари лица 31 починат, персоналот „исчезнал“

Канада: Во дом за стари лица 31 починат, персоналот „исчезнал“ Франсоа Лето, премиер на најголемата провинција во Канада, се обрати пред јавноста и објави дека 31 жител на дом за […]

Вести

Нов дом за згрижување на стари лица во Сопиште

Во скопската општина Сопиште денеска беше отворен приватен дом за згрижување на стари лица со капацитет од 40 лица, со поддршка на грант од Владата на РМ.Дополнителниот заменик министер за […]

Фото

НАЈТАЖНАТА ФОТОГРАФИЈА: Разделени по 62 години заеднички живот!

Една фотографија на расплакан постар пар растажи илјадници луѓе ширум светот. Таа е направена од нивната внука, која е опишана како „најтажната слика која некогаш е направена досега“.На неа се […]