Ознака: стајлинг

Сцена

Ниту студот, ниту снегот и можат нешто: Карлеуша со сeкси стајлинг среде зима!

После подолга пауза продолжија снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, а Карлеуша повторно привлече најголемо внимание. Се разбира, со својот стајлинг. Ако некој очекуваше дека пејачката заради снегот и ниските температури […]

Сцена

Меланија Трамп со стајлингот им даде домашна задача на сите жени: Оваа комбинација е полн погодок

Нејзиниот стил е чиста десетка, се навикнавме на нејзините беспрекорни стајлинзи, но овојпат се надмина себеси. Сè уште актуелната прва дама на Америка, Меланија Трамп (50), со само една фотографија […]

Сцена

Би-Би-Си се помајтапи со модната креација на македонската претставничка

Македонија вчеравечер по шести пат не успеа да влезе во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Лисабон, Португалија. Македонската претставничка групата „Ај кју“ настапуваше под редниот број 11, […]

Сцена

Николија облече костим од мајка ѝ стар 20 години, а резултатот е фантастичен!

Пејачката за снимањето на новогодишната емисија кај Леа Киш  облекла панталони и  сако стари  20 години, истите оние кои  нејзината мајка ги носела во  спотот  за песната „Da budemo nocas […]

Мода

Стајлинг на денот: Нека нејзиниот изглед ви послужи како инспирација!

Таа е една од најпосакуваните манекенки на светот!Џиџи Хадид, е сликана на улиците на Западен Холивуд додека се фотографирала за еден едиторијал. Носела модерна сукња на туфни, која на одличен […]

Мода

Какви нозе, каков стајлинг; на оваа жена никој не може да и одолее

  Ние не сме единствени кои Миранда Кер ги полуди со нејзината совршеност. Интернет пребарувачот Bing откри дека токму таа е најбараната убавица на интернет.Кој е во тек со модните […]