Ознака: Стевчо Јакимовски

Издвојуваме

Стевчо Јакимовски: Цела Шутка вмровски затвор

Стевчо Јакимовски: Цела Шутка вмровски затвор Понекогаш е добро да се потсетиме како некои актери на политичката сцена прават акробации и лупинзи. Стевчо Јакимовски: Цела Шутка вмроски затвор pic.twitter.com/ukfP5QZ05t — […]

Македонија

Поднесен обвинителен акт против 11 лица меѓу кои е и поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави обвинителен акт против 11 лица, […]

Македонија

Стевчо Јакимовски ослободен од куќен притвор

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, излезе од куќен притвор во кој беше седум месеци, откако судија на претходна постапка минатата недела му ја укина мерката и му одреди […]

Македонија

Уште 30 дена куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Кривичниот суд во Скопје му определи нови 30 дена куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски во истрагата којашто ја отвори Обвинителството за гонење организиран криминал и […]

Економија

Како беше отуѓено и легализирано земјиштето кај „Имес“ и за што е осомничен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски е осомничен за повеќе финансиски малверзации за време на неговиот мандат во општина Карпош. Едно од делата за кои е осомничен е за легализацијата и продажбата […]

Македонија

Стевчо Јакимовски: Ќе победиме, не ви се плашиме

Лидерот на ГРОМ и поранешен градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски утрово беше пpивeдeн и изведен пред судија од претходна постапка, а Судот треба да одлучи за coмнеж дека сторил […]

Македонија

Стевчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште

Обвинителката Вилма Русковска денес изјави дека поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично ниска цена. Русковска вели дека постојат […]

Македонија

Приведен лидерот на ГРОМ-Стевчо Јакимовски

По налог на Јавен обвинител полицијата утрово го приведе лидерот на партијата ГРОМ и поранешен градоначалник на Општина Карпош, Стевчo Јакимовски. Тој се товари за злоупотреба на службената положба во новата […]