Ознака: Стевчо Јакимовски

Вести

Ма идете у пичку материну – Стевчо ги отера новинарите

Стевчо Јакимовски после претресот на неговите станбени објекти вчера, ноќеска бил задржан во полициска станица. Денеска беше изведен пред истражен судија. Доби кривична пријава и како што дознаваме одземен му […]

Вести

ГРОМ на протест пред Обвинителството: За нападот во неделата нема кривична пријава

Откако Јавното обвинителство се изјаснило дека нема кривично дело за инцидентот кој се случи во неделата вечерта, кога претседателот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, беше со нож нападнат, од партијата […]

Вести

Јакимовски: Доколку Кочан ја немаше ТВ НОВА, СЈО немаше да бара притвор за него

Уште на почетокот тврдевме дека СЈО ништо нема да откријат и дека ќе трошат по 4 милиони евра годишно, а како што гледаме тоа се случува во моментов. Еден таков […]

Вести

Јакимовски: Ако СДСМ формира влада, кризата ќе се продлабочува

Стевчо Јакимовски, лидерот на ГРОМ и градоначалник на општина Карпош, смета дека со СДСМ на власт ќе се прекрши принципот на коалицирање победник со победник и тоа ќе ја одведе […]

Вести

Што го загадува воздухот 23 пати над дозволеното?

Екстремното загадување на воздухот во скопската општина Kарпош од 1.218 мг/м3, кое беше поголемо 24 пати од дозволемиот максимум пред два дена.Општина Карпош и градоначалникот Стевчо Јакимовски изразуваат сериозна загриженост […]

Вести

Јакимовски: Со криминалци јас не разговарам, Заев ја продаде душата на ѓаволот и пак цмиздри како маалски плачко

По повод шпекулациите кои се појавија во некои т.н. медиуми поддржани од соросоидната опозиција, предмалку со реакција излезе и лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски. Реакција ја пренесуваме интегрално: „Шта је баби […]

Вести

Јакимовски: Со криминалци јас не разговарам, Заев ја продаде душата на ѓаволот и пак цмиздри како маалски плачко

По повод шпекулациите кои се појавија во некои т.н. медиуми поддржани од соросоидната опозиција, предмалку со реакција излезе и лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски. Реакција ја пренесуваме интегрално: „Шта је баби […]