Ознака: Стевчо Јакимовски

Политички партии

Јакимовски: Заев изврши историски невидено велепредавство

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски денеска оцени дека за лидерот на СДСМ Зоран Заев изборите завршиле уште завчеравечер по неговата изјавата во Берн.Според Јакимовски, Заев со […]

Локална самоуправа

„Роденденска поддршка“ за социјално загрозените во Општина Карпош

По организирањето на спортски настани, есенско чистење на Општина Карпош, крводарителна акција и дузина други манифестации по повод јубилејот на Карпош, денес, вработени од Одделението за детска, социјална и здравствена […]

Вести

Јакимовски: Конечно се гледа крај на кризата

Граѓанската опција за Македонија поздравува што конечно се гледа крај на оваа политичка криза во Република Македонија. По наше мислење, после 92-ра година, кога се одлучуваше на референдум дали ќе […]

Локална самоуправа

Општина Карпош ја презентираше успешно реализираната енергетско-ефикасна инвестиција

По повод почетокот на грејната сезона, денеска ООУ „Димо Хаџи Димов“го презентираше специфичниот модус на загревање на своите простории. Се работи за користење на отпадна био-маса како енергенс, со кој […]

Вести

Јакимовски: СДСМ бара причини да не излезе на избори на 11 декември

Ние одамна сметавме дека парламентарни избори треба да има заедно со локалните на пролет, дури и порачавме на опозицијата дека нема бегање од локални избори, еден ден мора да се […]

Локална самоуправа

Нови покриви и лифтови за карпошани

По комплетирањето на изведбата на енергетско- ефикасни фасади на колективни станбени згради, градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, најави реконструкција на покриви на индивидуални и станбени објкети. Воедно тој најави […]

Локална самоуправа

Подновени училишта во Карпош за новата учебна година

Учениците кои учат во основните училишта на територијата на Општина Карпош, наредната учебна година ќе ја започнат во целосно подновени училници. Исто така ќе се изврши и реконструкција на оштетената […]